July 15, 2016

Wspomnienia z Nicei & zamach 14 lipca

Jeszcze nie tak dawno, bo około miesiąca temu, byłam w Nicei i spacerowałam po Promenade des Anglais... Do teraz nie mogę uwierzyć, że wczoraj był tam zamach terrorystyczny! To straszne, pewnie każdy z nas nie potrafi tego zrozumieć, dlaczego musieli zginąć niewinni ludzie, kosztem jakiegoś idioty. Moim zdaniem to wina rządu francuskiego oraz polityków, którzy do tego dopuścili. Wszystkie służby były skupione na Euro, a tymczasem tragedia rozegrała się kilka dni po mistrzostwach, podczas Święta Narodowego Francji - 14 lipca. Nikt nawet nie sprawdził co robi ciężarówka w środku nocy na promenadzie. Nikt nie sprawdził, czy kierowca mówi prawdę mówiąc, że wiezie lody...

14 lipca 1789 roku zburzono symbol monarchii absolutnej- Bastylię. Za ten dzień uważa się początek Wielkiej Rewolucji Francuskiej, podczas której obalono Ancien Régime. Podczas Rewolucji uchwalono Republikę, nowy ustrój w którym główną rolę odgrywały wartości takie jak Równość, Wolność, Braterstwo (Liberté, Égalité, Fraternité). Obecnie wartości te cechują Francję jak i całą zachodnią Europę, przez co radykalni islamiści nienawidzą naszego kontynentu i chcą nim zawładnąć... To dlatego akurat ten dzień był idealną datą do zamachu, aby pokazać Francji i naszej cywilizacji jaka jest słaba wobec terroryzmu. Trzeba przyznać, że niestety udało się to zamachowcom, ale liczę na to, że taka tragedia się już nie wydarzy. Mam nadzieję, że postawa Francji i Unii Europejskiej zmieni się, i zaczną robić coś w kierunku zapewnienia lepszego bezpieczeństwa Europejczyków... Tymczasem łączę się w bólu z wszystkimi ofiarami i rodzinami ofiar. Moje najszczersze wyrazy współczucia.

Poniżej kilka zdjęć z mojego wypadu do Nicei, większość jest zrobiona na Promenadzie Anglików, na której miał miejsce zamach. Miasto bardzo mi się podobało, jest niesamowicie malownicze i ładne. Morze ma bardzo piękny kolor, ale plaże zdecydowanie są lepsze w Cannes. Zapraszam do oglądania i komentowania :)
Share:

15 comments

 1. niesamowite miejsce! to przykre co się tam stało, i że musieli zginąć niewinni ludzie :(

  ReplyDelete
 2. przykre jest to, co obecnie dzieje się na świecie.../Karolina

  ReplyDelete
 3. To co obecnie dzieje się na świecie jest naprawdę przerażające :(

  Pozdrawiam ♥,
  yudemere

  ReplyDelete
 4. zdjęcia cudowne. co do tematu notki... jestem przerażona tym wszystkim co się dzieje na świecie ;x

  ciemoszewska.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Piękne miejsce. Akurat jak był ten zamach to dowiedziałam się z internetu, o 3 w nocy aż do 8 nie spałam, bo widok ten co ujrzałam w zagranicznych mediach (niestety zagraniczne media nie są tak wyczulone) jak nasze i ujrzałam zdjęcia dzieci przykryte zakrwawionymi prześcieradłami, jak nic mnie normalnie nie rusza, bo u mnie w domu to normalne, że przychodzimy do domu i jedno do drugiego mówi "no samobójca, zboczeniec, morderca czy kto inny" cała gama dziwnych przypadków i wypadków to tak tym razem po prostu coś we mnie pękło. A na następny dzień dowiedzieliśmy się, że nie mamy kontaktu ze znajomymi w Turcji, którzy z rana dowiedzieli się co się działo w nocy. To co sie ostatnio dzieje to parodia.

  ReplyDelete
 6. Takie piękne miejsce a takie wszechobecne zło ...

  ReplyDelete
 7. Piękne zdjęcia,a odnośnie tematu notki to niestety straszne co się dzieje...

  ReplyDelete
 8. Piękne miejsce, to straszne co się dzieje w Europie i nikt nie chce tego powstrzymać...

  ReplyDelete
 9. świetne zdjęcia, szkoda słów na to co się dzieje teraz na świecie :(
  Uwielbiam podróżować, ale ogranicza mnie wielki strach...
  pozdrawiam :*
  aladejewska.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. Piękne fotografie. Szkoda, że tamto miejsce dotknęła tak ogromna tragedia.

  ReplyDelete
 11. przepięknie tam jest!
  i to straszne ze ginie tyle niwinnych ludzi.

  ReplyDelete
 12. Nominowałam Cię do Liebster Blog Award. Więcej szczegółów u mnie na blogu .Zapraszam do udziału :)

  ReplyDelete
 13. Piękne miejsce! Bardzo bym chciała odwiedzić, lecz niestety kojarzy mi się tylko z tym zamachem:(

  ReplyDelete
 14. wymarzone widoki! Miłego dnia Kochana! :)

  ReplyDelete

Blogger Template Created by pipdig