October 7, 2016

Barcelona – stolica Katalonii

Witajcie! W dzisiejszym poście przygotowałam dla Was fotorelację z Barcelony. Spędziłam tam 3 dni w trakcie mojej podróży po Hiszpanii podczas wakacji. Bardzo mi się podobało, jednakże znacznie bardziej przypadł mi do gustu Paryż. Może dlatego, że w Barcelonie byłam podczas wysokiego sezonu (tj, wakacji) i było to dość uciążliwe, a w Paryżu poza sezonem? Sama nie wiem. Po prostu wolę klimat Paryża, ciężko to wytłumaczyć dlaczego. Ale post o Paryżu będzie kiedy indziej.

Barcelona przed wszystkim słynie z dzieł słynnego artysty Gaudiego, zwiedziłam dużo miejsc z nim związanych (np. Casa Batlló, Park Güell). Było to bardzo ciekawe i fascynujące! Mozaiki w Parku Güell były naprawdę prześliczne! Istne dzieło sztuki. Chyba to tam najbardziej mi się podobało. Oprócz tego oczywiście Sagrada Familia (bardzo majestatyczna bazylika ale oblegana przez turystów :D) oraz Montjuïc z pięknym zamkiem i fontanną. Starałam się też robić zdjęcia poza głównymi atrakcjami, aby mieć ciekawsze kadry. Koło naszego hotelu znalazłam piękny park z fontanną i stawem, przy którym mieszkały żółwie wodne. Zresztą samo zobaczycie na zdjęciach. Takie miejsca z dala od miejskiego zgiełku są szczególnie bardzo urocze!


Oprócz wspaniałych zabytków wartych zobaczenia i fajnych widoków, Barcelona ma pewne minusy. Jest tam bardzo tłoczno oraz grasują złodzieje, jak zapewne słyszeliście. Nie zliczę na palcach jednej ręki ilu moim znajomym ukradli tam iPhony i inne drogocenne rzeczy... Także przez te 4 dni chodziłam z torbą przy sobie i co parę minut sprawdzałam czy mam wszystko, ale na szczęście nie dałam się kieszonkowcom :D Pamiętajcie żeby unikać skupisk ludzi i przedstawień ulicznych, bo wtedy zazwyczaj zdarzają się kradzieże.

Mimo wszystko podróż była udana i cieszę się, że wreszcie odwiedziłam Barcelonę. Na pewno gdybym spędziła tam więcej dni to urzekła by mnie bardziej, odkryłam zbyt mało oryginalny miejsc z klimatem, nieobleganych przez ludzi. A wy już w niej byliście lub zamierzacie się wybrać? Jakieś miejsca, które szczególnie przykuły waszą uwagę?

A teraz czas na zdjęcia :)
Robione sigmą 17-50 f, 2.8
Share:

2 comments

  1. Uwielbiam Barcelonę , byłam w tamtym roku w październiku i bardzo miło ja wspominam , jednak poza sezonem bo faktycznie w wakacje tak jak napisałaś jest tłoczno. Największe wrażenie zrobiła na mnie fontanna która świeciła na wszystkie kolory i zmieniała się w rytm muzyki, wielkie wow.
    Bardzo ładne zdjęcia :)

    ReplyDelete

Blogger Template Created by pipdig