August 24, 2017

Lake Tahoe & Yosemite Park

Jezioro Tahoe jest usytuowane na pograniczu Kalifornii i Nevady, jest świetnym miejscem dla mieszkańców Zachodniego Wybrzeża i nie tylko do spędzenia kilku dni w uroczej scenerii iglastych lasów, skalistych gór i pięknej, przeźroczystej wody. Jest największym jeziorem alpejskim w Ameryce Północnej. Nad jezioro pojechaliśmy tydzień temu wypożyczonym autem, zamierzaliśmy połączyć naszego tripa wraz z Parkiem Narodowym Yosemite, oddalonym ok 4 godzin drogi samochodem na południe. Widoki były urzekające, wszystko mi się bardzo podobało. Przez te kilka dni zdecydowanie odpoczęłam od pracy!

Lake Tahoe is located between California and Nevada, it's a perfect place for the people who live in the West Coast (and not only for them) to spend some time in calm andbeautiful scenery. Lake Tahoe, the bigest alpine lake in North America, is a major tourist attraction which offers many summer and winter sports. Last week, we rented a car and to went there, we decided to combine our trip with Yosemite National Park, 4 hours by car from the lake. The views were just incredible!

 Friendly squirrels in Lake Tahoe


Yosemite National Park

Park Narodowy Yosemite usytuowany jest na zachodnich zboczach Sierra Nevada, łączy w sobie różnorodność gatunkową roślin i zwierząt. Granitowe klify, wodospady, wielkie sekwoje, jeziora, góry i lodowce, właśnie to charakteryzuje Yosemite. Jednego dnia chodzisz po śniegu, drugiego jesteś w upalnej dolinie. Yosemite oferuje naprawdę niezapomniane widoki, tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć. Noc spędziliśmy na kempingu pod gołym niebem wpatrując się w gwiazdy, coś niesamowitego. A i pamiętajcie, trzeba uważać na niedźwiedzie. Miałam wielkie szczęście, bo zobaczyłam w porę niedźwiedzicę z młodym, a chciałam iść w kierunku ich polany zrobić kilka zdjęć. Wolę nie wiedzieć, jakby się to skończyło!

Yosemite National Park covers the western slopes of Sierra Nevada and it's recognized for biological diversity. Granite cliffs, waterfalls, giant sequoias, lakes and glaciers. One day you're walking on the snow, and another you are in hot valley. The landscapes and views in Yosemite National Park are really incredible, it's hard to describe, you better see it for yourself. We spent one night in the campsite, watching the stars in the night. And watch out, bears are everythere! Once I've almost came across mama bear, fortunatelly just in time I noticed that she was there. It's better don't know how it could ends.


R O Z D A N I E / rozwiązanie

Pod ostatnim postem (tutaj) do wygrania były dwie pocztówki z Santa Cruz, kartki wyślę w tym tygodniu do Moniki (dermobloog) i Annie (annie-kathe). Z dziewczynami skontaktuję się na instagramie lub mailowo. Gratulacje!

Jeśli chcecie być na bieżco, śledźcie mojego bloga i instagrama. Już wkrótce będzie co innego do wygrania!


Share:

34 comments

 1. Ale cudowne widoki <3 Zazdroszczę <3

  ReplyDelete
 2. Co tu dużo pisać - CUDOWNIE! Wizyty w takich miejscach to wspomnienia na całe życie :)

  ReplyDelete
 3. Woow! Przepięknie ! Zdecydowanie warte zobaczenia ! <3

  ReplyDelete
 4. Sama chętnie pojechałabym z wami! Odpoczynek od pracy to coś czego mój organizm się domaga. Niesamowite że wiewiórka tak blisko podeszła :)

  ReplyDelete
 5. Jeju dziewczyno ile ty się nazwiedzasz! 😍 Przepiękne zdjęcia!

  ReplyDelete
 6. o jaaaaa dziękuję bardzo <3

  Btw Dobrze, że Cię te niedźwiedzie nie zjadły :D

  ReplyDelete
 7. Całe moje młodzieńcze życie mieszkałam w środku lasy, takie miejsce to dla mnie raj! Pięknie tam!

  ReplyDelete
 8. Very nice photos, I like it. Great post.

  Follow for follow? :)

  https://alexandarstanisavljevic.blogspot.rs/

  ReplyDelete
 9. Totally loving the photos on your post. Havent been to Lake Tahoe yet but its on my list when I go stateside next. :)

  ReplyDelete
 10. Przepiękne zdjęcia :) Tylko pozazdrościć takich widoków !

  ReplyDelete
 11. Twoje zdjęcia są tak piękne, że kilka razy przewijałam ten post scrollem w górę i w dół ;) napatrzeć się nie można! :)

  ReplyDelete
 12. Zdjęcia w Twoim wpisie są po prostu niesamowite. Ogromnie podobają mi się kadry i kolorystyka. Zawsze zachwycam się Twoimi podróżniczymi fotkami, ale teraz to już przesadziłaś! ;)
  Ciekawi mnie jak to jest, że w jednym miejscu występują, aż takie zmiany temperatur. Jak sama wspomniałaś, że jednego dnia jest gorąco, a drugiego można chodzić po śniegu :D
  Och, noc pod gołym niebem, to jedna z rzeczy, które na pewno muszę kiedyś przeżyć. Dobrze, że zauważyłaś niedźwiedzice, bo gdzieś czytałam, że gdy jest z młodymi, to tym bardziej może stać się agresywna i zaatakować.

  ReplyDelete
 13. Very beautiful. I like it. You are so beautiful... kisses

  Follow for follow? <3

  https://style-ladies.blogspot.rs/

  ReplyDelete
 14. Wow niesamowite widoki, w przepiękną podróż nas zabrałaś kochana! <3
  aż zazdroszczę, że mialaś okazję widzieć je na żywo, mam nadzieję że kiedyś i mi będzie dane :D

  Widok gór i morza jednocześnie, to cudowna sprawa ajćććć <3

  milego dnia :)
  Daria

  ReplyDelete
 15. Przepiękne zdjęcia! Naprawdę są urzekajace i nadają świetny klimat. A poza tym - jak ja Ci zazdroszczę. Mam nadzieję, że kiedys uda mi się zdobyc wystarczająco pieniędzy, wizę i ruszyć w taką podróż po Ameryce, bo to ten sam świat, a jakby zupełnie inny.

  ReplyDelete
 16. Widoki są przepiękne! Wszystkie Twoje zdjęcia są przepiękne! Zawsze się zachwycam każdą fotką na instagramie jak i tutaj! <3 W tym wpisie urzekło mnie bardzo to pierwsze, jest takie czyste, przejrzyste i radosne :) Jak będę miała chwilę jakiegoś jesiennego wieczoru to chyba przysiądę i poczytam głębiej Twojego bloga bo już od jakiegoś czasu się do tego zbieram :)
  Ogromnie spodobał mi się opis i widoki w Parku Narodowym Yosemite. Chciałabym się kiedyś tam wybrać! <3 Pozdrawiam! :)

  ReplyDelete
 17. Jaki piękny wodospad! Z chęcią wybrałabym się do Yosemite, ale niedźwiedzi także nie chciałabym spotkać na swojej drodze. Bloga dodałam do obserwowanych, bo patrząc na poprzednie posty, widzę, że będę miała co poczytać w wolnej chwili.
  malinowynotes.blogspot.com

  ReplyDelete
 18. Widoki są cudowne, piękne miejsca! Chętnie bym się tam wybrała, na pewno odpoczęłabym jak nigdy dotąd! ♥

  ReplyDelete
 19. Breath taking views! This place is a perfect camp site!

  ReplyDelete
 20. Cudowny blog!
  Kalifornia prezentuje się niesamowicie, a Twoje fotografie podkreśliły wszystkie atuty tego stanu!

  ReplyDelete
 21. To jest po rpostu Raj !!!! Inaczej tego się nie da nazwać. Och Kochana ile ja bym dała, zeby tam być chociaż na chwilkę pośrod tej natury ! Powiem CI Kochana, ze jesteś odważna bo ja jakbym zobaczyła niedzwiedzicę nawet w oddali posikałabym się ze strachu!!! hahah :) Buziaki:*

  ReplyDelete
 22. Niesamowicie piękne miejsca i cudne zdjęcia! Ten wodospad i jezioro zapierają dech w piersiach!
  Całe szczęście, że w porę dostrzegłaś niedźwiedzicę, ja się strasznie boję tych 'zwierzaczków', myśl o nich odbiera mi przyjemność z wędrówek po Bieszczadach.
  Buziaki:*

  ReplyDelete
 23. Cudowne zdjęcia <3 nie mogę się napatrzec

  ReplyDelete
 24. Ale przepiękne miejsca! <3 Strasznie zazdroszczę!

  ReplyDelete
 25. przepiękne miejsca i ta super wiewiórka :)

  ReplyDelete
 26. wow! no nie mogę się napatrzeć, magiczne widoki Sarah! :)

  ReplyDelete
 27. LA is super close to where I live and it is a great place to escape the heat in the summer. It is such a summer wonder land!

  ReplyDelete
 28. Super miejsca! Sama chciała bym tam być:)

  ReplyDelete

Blogger Template Created by pipdig